يکشنبه ١٦ مرداد ٢٠٢١
 
    چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشن ۱۶ آذر " گرامیداشت روز دانشجو" در میان استقبال پرشور دانشجویان دانشگاه آفاق ارومیه

برگزاری جشن ۱۶ آذر " گرامیداشت روز دانشجو" در میان استقبال پرشور دانشجویان دانشگاه آفاق ارومیه

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی آفاق، به مناسب گرامیداشت روز دانشجو جشنی در سالن همایش دفاع مقدس شهرستان ارومیه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آفاق برگزار شد. در این جشن که دکتر رسول پیرمحمدی رییس دانشگاه، آقای جوان تحلیل گر سیاسی و بسیجی رزمنده،  جانشین فرماندهی بسیج دانشجویی استان و مسئول حفاظت اطلاعات ناحیه بسیج دانشجویی استان حضور داشتند با اجرای ویژه برنامه هایی روز دانشجو گرامی داشته شد.

دکتر رسول پیرمحمدی ریاست دانشگاه در این جشن ضمن گرامیداشت این روز گفت: ۱۶ آذر نقطه عطفی در مبارزات دانشجویی بوده و عمری به درازای سال ۱۳۳۲ دارد که در آن با شهادت سه دانشجوی شهید ندای آزادی خواهی، عزت طلبی و حکمت طلبی تا ابد در جهان جاودانه است. ظاهر این جریان مربوط به از سرگیری روابط ایران و بریتانیا  می باشد. اصل و اساس ۱۶ آذرماهیت استکبار ستیزی، استعمارستیزی، استبداد و ظلم ستیزی آن است.

وی افزود: دانشجویان دانشگاه آفاق باید مطالبه گر باشند  و روح سیاسی داشته باشند چرا که دانشجو بصورت ساده و آزاد می تواند حرفش را بزند، مطالبه اش را بیان کند، مسائل جامعه را بشناسند، بیان کنند و راهکاری بدهند تا مسئولین به سمت برنامه بروند. بعد از سن دانشجویی انسان مسئولیتها و علایق زیادی پیدا می کند و روحیه عافیت طلبی ایجاد می شود. جامعه با نیروهای انسانی تحصیل کرده و متخصص که دارای مهارت باشند ساخته می شود.

وی همچنین افزود: در بازار کار نیروهایی که دارای مهارت باشند موفق هستند و از دانشجویان خواستند در برنامه های مهارت اندوزی شرکت نموده و تولید ثروت نمایند و همچنین اشاره نمودند دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد هستند می توانند با مشارکت در برنامه های دانش بنیان در زمینه پایان نامه های خود نیز فعالیت نمایند.

در پایان از دانشجویان بسیجی خواستند تا همانند سایر کانونهای علمی دانشگاه در جریان مهارت آموزی و تولید ثروت فعالیت نمایند . چرا که مردم چشم امیدشان به دانشجویان و دانشجویان چشم امیدشان به بسیجیان هست تا در خدمت ملت باشند. دین اسلامی ما، در جهان در تمدن و فرهنگ اسلامی الگو بوده است و اظهار امیدواری نمودند با کمک دانشجویان به اهداف بزرگی در کشور برسند.

آقای جوان سخنران و تحلیل گر سیاسی مراسم با نکوداشت روز 16 آذر اعلام نمودند این روز یک روز هدایتگر در تاریخ کشور می باشد. همانگونه که محرم را زنده نگه داشته ایم نباید اجازه داده شود تا ماهیت 16 آذر عوض شود. متاسفانه در سالهای اخیر دانشجویان بجای سیاست دان شدن، سیاست زده شده اند. ما وارث خون شهدایی هستیم که در 16 آذر و چند دهه قبل به زمین ریخته شده است. بدلیل فکرت پاک دانشجویی، جریان دانشجویی بسیار اثرپذیر می باشد. ایشان در پایان از تمامی دانشجویان خواستند همیشه در مسیر ولایت و حاکمیت الهی باشند.

اجرای نمایش، برگزاری مسابقات مختلف از سایر برنامه ها جانبی این مراسم بود
١٢:٠٨ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٤    /    تعداد نمایش : ٥٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج